Italija je remizirala sa Hrvatskom u 2. kolu grupe B, pa će se konačan rasplet ipak desiti u posljednjjem kolu
Remi i bod, koji ne odgovara previše Azzurrima, a ni Cesare Prandelli nije bio pretjerano zadovoljan.
"Propustili smo veliku priliku da pobijedimo. Prvo poluvrijeme je bilo odlično, ali nismo iskoristili dosta šansi, što nam se na kraju osvetilo. Imali smo priliku dokrajčiti Hrvate, ali nismo uspjeli", rekao je selektor Azzurra, dodavši:
"Drugo poluvrijeme smo igrali opreznije, ostali smo i bez snage i kažnjeni smo. Ipak, mislim da još uvijek imamo realne šanse za četvrtfinale i moramo u posljednjoj utakmici dobiti Irce", zaključio je Prandelli.
Slaven Bilić je bio puno zadovoljniji i optimista je pred meč sa Španijom.
"Talijani su vrhunska ekipa i čestitam svima na dobroj utakmici. Pokazali smo karakter, snagu i volju, vratili se u utakmicu i odigrali fenomenalno drugo poluvrijeme. Nemojmo zaboraviti i da su Talijani bili favoriti protiv nas. Mogli smo na kraju i pobijediti, a ako smo mogli odigrati ovako protiv Talijana, koji nisu slabiji od Španije, onda to možemo ponoviti protiv svjetskih prvaka", optimističan je bio Bilić.