Jump to content
FORUM
Sign in to follow this  
Dino Alibegovic

Aerodrom Bihac

Recommended Posts

Halo forumasi,

Interesuje me da li bi ovaj Aerodrom bio za nas koristan i koliko bi se naroda moglo zaposliti.

air

Kad vidim koliko imamo dijasporaca moje misljenje bi bilo da samo od njih imamo velike koristi.

A gdje su jos strani turisti.

Iznesite svoja misljenja

• Upvote 1
  • Downvote 2

Hahahah od toga nema nista to je samo jos jedan nacin da bihacki hajduci izvuku pare iz budzeta i stave ih u svoje dzepove kakav aerodrom pa pogledaj samo ko je stavljen za direktora tog aerodroma sve ce ti biti jasno smijurija bez mjera. 

Edited by Lanister
  • Upvote 3
  • Downvote 1

Ja sam skeptičan...bar što se tiče samog projekta i mislim da je zamišljen samo da se 'puhnu' novci.Valjda sam skeptičan u tolikoj mjeri jer sve se kod nas do sad tako završilo.A da li aerodrom kao aerodrom ima potencijala i da li bi bio od koristi smatram DA! Mislim ne samo turistički već bi uticao i na potencijalni razvoj kantona.Još puno prije svega ovog oko aerodroma razgovarao sam sa jako puno stranaca koji su zainteresovani za ulaganja u kantonu i svi su mi govorili da je prava šteta za kanton upravo nedostatak aerodroma.

• Upvote 1
  • Downvote 1

Da li nam treba aeradrom, svakako da treba, samo je sad pitanje na koi nacin i u kom obliku.

Iskreno se nadam da nece biti samo nacin na koi ce odredjeni politicari oprati pare.

dajte ljudi ne moze se kilometar puta napraviti a vi pricate o nekim aerodromima citaj (kradi para ) :D

• Upvote 1
  • Downvote 1

Ja sam skeptičan...bar što se tiče samog projekta i mislim da je zamišljen samo da se 'puhnu' novci.Valjda sam skeptičan u tolikoj mjeri jer sve se kod nas do sad tako završilo.A da li aerodrom kao aerodrom ima potencijala i da li bi bio od koristi smatram DA! Mislim ne samo turistički već bi uticao i na potencijalni razvoj kantona.Još puno prije svega ovog oko aerodroma razgovarao sam sa jako puno stranaca koji su zainteresovani za ulaganja u kantonu i svi su mi govorili da je prava šteta za kanton upravo nedostatak aerodroma.

Ja mislim da je ova priča zakuhana ne bi li se privolio kakav investitor (pominjani su Turci) da namaknu većinu novca. Ne znam, to bi bila možda koncesija ili slično ali u svakom slučaju, dobro je da se krenulo pa nešto će već biti. Da li u bližoj ili daljoj budućnosti, ostaje da se vidi.

Da li treba ili  ne treba to ipak mogu reći neki stručnjaci za to područje, ja taj nisam. Laički mislim da ima smisla, ali ne znam da li je to dovoljno da se isplati i održi. Činjenica da imamo u krugu od 30 km dva nacionalna parka daje za pravo da je to dobra ideja. 

Ali kao što neko reče mi 30 godia čekamo da se napravi 20 kilometara ceste prema Krupi preko platoa i to ne možemo uraditi, sumnjam da možemo aerodrom. Ali eto bitno je da ima direktora, da je on dobio službeno vozilo i da je aerodrom dobio ime, a hoće li od njega šta biti Bog je kadar

• Upvote 1

Naravno da treba aerodrom i mislim da ce se napraviti i nisam ni malo skeptičan vec bas suprotno optimističan !

Aerodrom veličine onog u Zadru ili Tuzli je sasvim dovoljan za naše prilike i potrebe !

Ja sam ubjeđen da bi taj aerodrom radio punim kapacitetom 365 dana u godini ,ima mali milion razloga zasto Bihacu i USK treba aerodrom a uz aerodrom idu i prateći sadržaji poput hotela restorana skladišta Itd na osnovu kojih se mogu privući brojni investitori i ulagači.

Ja recimo često letim do Zadra ili Zagreba jer je blizu Bihaća zavisno gdje naletim jeftinije karte.

Ja se ne bojim ovih naših domaćih lopova jer oni ce sve Uraditi da se izgradi aerodrom vise se bojim sarajevskog lobija sa sandžačkim korjenovima koji po Sarajevu drže monopol od hotela do prevoze taxia i autobusa te turističkih agencija koje zarađuju silne novce na osnovu turista koji slete u Sarajevo pa ih oni iz Sarajeva vozaju po Mostaru do Bihaća i drugih turističkih destinacija po Bosni i Hercegovini .

Šefovi naređuju šoferima autobusa da ne smiju stati nigdje vec na nekim divljim prcvarnicama da pisaju i tako ih gladne i izmučene vraćaju u Sarajevo da mogu da jedu i piju u njihovim hotelima i restoranima i da samo kod njih troše novac .

Licno mi je ovo pričao covjek moj prijatelj koji radi kao sofer busa i jednoj ovakvoj agenciji iz Sarajeva i jos mnogo drugih stvari .

Čak sto vise mjenjaju turistima novac po vlastitom kursu  i tako turisti dođu jednom vide lopovluk i nikad se vise ne vrate .

Aerodrom je jedino rijesenja da se oslobodimo Sarajevskom monopola i lopovluka koji zgrće novac na osnovu naših prirodnih ljepota i blagodati.

Edited by Barba
  • Downvote 1

Bravo Barba,

I ja sam istog misljenja da bi se to sve isplatilo za cijeli USK a i za HR.

Ako turci uloze vec u Aerodrom isplatilo bi im se i te kako.

• Upvote 1
  • Downvote 1

isto mislim da će to biti muljanje neko, vidi se ko je direktor...ali isto tako priča mi rođak koji je studirao u tamo u arapskim zemljama, kaže da je dosta puta pričao sa ljudima tim dole oko dolaska u bihać i da vide unu, ali čim kažeš da nema aerodroma i da moraju još dodatno putovati autom od zagreba, većini se ne sviđa odmah i odustanu.....tako da moglo bi se nešto izvući iz toga.

mozda i grijesim neznam ali ako je aerodrom vec registrovan kao preduzece i postavljen direktor trebalo bi da to vec nesto znaci.

I iz budzeta je mislim odvojen jedan dio

tj. imaju vec neki plan ili slicno kako da se sve to organizuje

ili nas gradonacelnik il neznam tko z....va kao i ostali.

• Downvote 1

mozda i grijesim neznam ali ako je aerodrom vec registrovan kao preduzece i postavljen direktor trebalo bi da to vec nesto znaci.

Ima i JP "Regionalna deponija USK" imala je vec nekoliko direktora (možda i još  neki zaposleni) ali mi još nemamo deponiju

• Upvote 1

Ja koliko znam da je budžetom Fedracije za  aerodrom Bihać predviđeno po 2 miliona u naredne tri godine (ukupno 6 miliona KM za izgradnju i obaveze) , predviđena su i sredstva iz Kantona kao i iz  grada a spominje se i investitor iz Turske.

Aerodrom bi bio za avione do 70-tak mjesta, ali nije dovoljno imati samo aerodrom, treba imati puno bolje organizovanu turističku zajednicu, više hotela sa  vrhunskim smještajima, bolju infrastrukturu itd.

Optimista sam i nadam se da će ovaj projekat uspješno da se realizuje

Ja mislim da je ova priča zakuhana ne bi li se privolio kakav investitor (pominjani su Turci) da namaknu većinu novca. Ne znam, to bi bila možda koncesija ili slično ali u svakom slučaju, dobro je da se krenulo pa nešto će već biti. Da li u bližoj ili daljoj budućnosti, ostaje da se vidi.

Ko da gledam pregovore :D 

https://www.youtube.com/watch?v=-oPu26vg_N4

• Upvote 2
  • Downvote 1

Ovo ideja za aerodrom je super, samo se bojim da neće biti ništa od toga, na žalost. po struci sam zrakoploac i kad bih dobio kakav-takav posao u svom gradu, vratio bih se bez razmišljanja. 

Zanima me gdje se može vidjeti projekt? Jer ako se radi o međunarodnom aerodromu, ne znam da će "piti vode" jer postoje razni zakoni i propisi, na svjetskoj i europskoj razini, koji precizira kolika mora biti udaljenost međunarodnog aerodroma od državne granice.

Opet kažem. treba vidjeti projekt i onda raspravljati. a da ima dugoročni potencijal i isplativost, to je sigurno. 

Nadajmo se najboljem.

jesu li pare legle na račun

Jesu, znaš da su sarajlije ažurne po tom pitanju, a naši im slijepo vjeruju.

Bake, inače počasni građanin  Bihaća reče dobar je to projekat ali je još nerealan

• Upvote 2

Bake više sam sebi ne vjeruje šta kaže i govori  on je svjestan da ima jos malo vremena i da ce na slijedećim izborima biti pušiona.

• Downvote 1

Ramo Brkić pobjegao sa bihaćkog aerodroma trenutno viđen kako leti iznad Mutnika 

image.jpeg

• Upvote 2
  • Downvote 1

Jesu, znaš da su sarajlije ažurne po tom pitanju, a naši im slijepo vjeruju.

Bake, inače počasni građanin  Bihaća reče dobar je to projekat ali je još nerealan

stranka ga prati, imaju velike planove s njim...

Jel neko zna imali kakvih pomaka po pitanju aerodroma?

Ili je klasična priča

obećanje, ludom radovanje

• Upvote 1