Jump to content
FORUM
Vywegh

Gradonačelnik i gradsko vijeće

Recommended Posts

Tema za ovaj nivo vlasti i sve što proizilazi iz toga...

Gradonačelnik previše zauzet obilascima postavljanja asfalta u MZ Kralje Bakšaiš i Hatinac

Asfaltirana Ulice Kalina u MZ Bakšaiš

as4-640x367.jpg

Bihać: Asfaltiranje 800 metara ulica u Kraljama u sklopu KFW projekta

pr1-640x426.jpg

Asfaltiranje ulice Bakšaiški sokak u okviru KFW projekta

77db9d5cbd52fca0e3f52518a994cf53_XL.jpg

Nastavljeno asfaltiranje ulica u MZ Hatinac u sklopu KFW projekta

Nastavljeno asfaltiranje ulica u MZ Hatinac u sklopu KFW projekta

Jasno mi je da političar mora vršiti ličnu promociju, ali zar se mora slikati svakih 100 metara asfalta. Ako tako nastavi neće Bakšaišani do izboa dobiti novu cestu

• Upvote 1

Danas je naš gradonačelnik s svojim saradnicima se uslikao na posljednjih 100 meara asfaltiranja ulice u Bakšaišu.

10987477_460184204106897_870233034390392

Sad je na redu hatinac. Sreća pa su izmislili digitalni fotoaparat

• Upvote 3

Prodaja  kina Una  davno dogovorena kao i sve ostalo  u  Bihacu , planiran objekat  sa tri kata ispod zemlje + prizemlje + 4 kata. .

Oglasom o javnoj licitaciji objekta kina “Una” gradske vlasti u Bihaću ugrožavaju nacionalni spomenik u koji spada objekat džamije Fethije sa pripadajućim haremom i trgom, navodi se u saopštenju koji potpisuje Gradski odbor Naše stranke Bihać.

“U oglasu je jasno utvrđeno da će se kupcu dati urbanistička saglasnost za objekat spratnosti -3 + P + 4 i gabarita čija građevinska linija se značajno pomjera na štetu trga koji pripada području definisanom kao nacionalni spomenik.Tim i takvim prejudiciranjem razvoja događaja u oglasu krši se zakonska procedura, kao i značaj eventualne javne rasprave”, kazao je Muhamed Ibrahimpašić, član GO NS Bihać.Ibrahimpašić je podsjetio na Odluku Općinskog vijeća Bihaća broj 14/2005, kojom je utvrđeno da područje Fethija džamije pripada zoni A1 što znači da je prije izdavanja bilo kakve urbanističke saglasnosti i odobrenja rekonstrukcije postojećih ili građenja novih objekata neophodna izrada urbanističkog projekta, a što Oglas zanemaruje.“Odluka u oglasu nije zasnovana na bilo kakvoj projekciji mogućih negativnih utjecaja novog objekta na nacionalni spomenik Fethija džamije, koja zajedno sa Crkvom sv. Antuna predstavlja njaznačajniji spomenik u Bihaću. SDA, koja je još 1991. prilikom planiranja izgradnje poslovnog centra ‘Krajina’, stala u zaštitu vizuelnih vrijednosti Fethija džamije, sada odobrava građenje još većeg poslovnog objekta koji će više ugroziti taj nacionalni spomenik nego PC ‘Krajina’, što pokazuje na što se svela njihova ‘briga za kulturni identitet Bošnjaka’ “, kazao je Ibrahimpašić.

“Mi ovom prilikom pozivamo građane da, kao i slučaju hidrocentrale na Uni, dignu svoj glas protiv nesavjesne, netransparentne i nezakonite odluke gradskih vlasti kako bi na vrijeme spriječili vandalizam nad kulturno-historijskim naslijeđem grada Bihaća”, zaključio je Ibrahimpašić. Izvor :http://rokaj.ba/56921/bihac-gradnja-poslovnog-objekta-u-neposrednoj-blizini-fethija-dzamije-je-vandalizam.html

kako je čudno  kako ljudi znaju koliko čije cipele koštaju.  pa prođite  pored kuće bilo kojeg političara pa ćete vidjeti kuće koje danas koštaju milione  maraka samo sto su neki malo suptilniji  bili pa kupovali i gradili po glavnom gradu hr i turskoj. neću da branim nikoga treba propitiati  od kud tolike vrijednosti i kako je stečeno  ali ne treba biti licemjeran  i upitati prstom u tuđe kad je i kod drugih tako treba se na sve osvrnuti. ovdje na forumu i toliko ljudi koji pametuju  a niko konkretno nešto da kaze sta da se uradi. 

Ma dobro ebeš kuću. On dugo radi poslove koji su dobro plaćeni , žena mu radi u opštini i sigurno ima dobru platu , tako da njegova kkuća nije nešto što mu treba stavljati na tereet jer ju je svakako mogao imati od svojih primanja.

Problem je što se u Bihaću ništa ne radi a on se slika na nekavim asfaltiranim ulicama u dužini od 50 metara. Bezvezan mi je taj marketing. nije on sam, i njegov prethodnik je znao voditi  čitavu elitu na puštanje semafora na Oz 1.

Nema kokretnih stvari. On proda svako parče Bihaća a evo gledam Cazin koji kupuje bivše tvornice

http://www.cazin.net/clanci/vijest/tka-cazin-prelazi-u-vlasnistvo-opcine-cazin

• Upvote 1

ovo je odličan primjer. problem generalno  kod nas je to sto kad ste vi čuli da je neki političar prilikom svojih mnogobrojnih putovanja u inostranstvo poveo  sa sobom 10 privatnika i organizirao razgovore sa drugim privrednicima  države koju posjećuje.  

evo konkretan primjer povedi 10 privrednika  u austriju kao sto su cj, fiko komerc ,  halko  , pivovara , I crni , horozovic  stolarija , nekog od pilanara  i tamo dogovoriti sastanke preko privredne komore sa firmama iz iste branše  pa nema šanse da ne zatvore neki posao a da kantonu ili opstanak garantuje da će infrastruktom  garantirati kapacitete. e to nama fali sve ostalo su samo prazne priče gluposti i šminka. a sve ove provokacije i prebacivanje odgovornosti je tako u najmanju ruku glupo  

sto se tiče prodaje za mene je to ok jer će to cazin opet prodati jer cazin kupuje ono što je "neuredno" i ne može privatnik  da kupi ali država može to može isto i bihac raditi. oni moraju prodavati ali tu je osnovna stvar kome prodati i ja se nebi libio stabilnoj firmi prodati ali problem je kad se Ilmi  prodaju putevi u Željezari  pa konta kako će ucjenjivati kasnije da dobije dzabe nekretninu. to je problem samo sto je ilma  glup pa nije znao da mora biti put Al to je drugi par opanaka

Edited by Mentality

Najbitnija su radna mjesta sa ispoštovanim obavezama jer  narodu treba novac da digne sopstveni standard tj.standard porodice, a  tako se diže i standard države. Većina je opterečena kreditnm anuitetima pa tako i mjesečna primanja, koja nisu redovna i stvaraju dodatno opterećenje kućnog budžeta, možemo smatrati manjim za određeni postotak. Birokratija treba da je u službi državljana, a ne u službi institucija.

Edited by Silence Agency Eye

Hoće li biti završena boracka zgrada na ozimicama I 21 .10 kako je najavljeno ima li kakvih radova ?

hop23cM.jpg

Onaj ko je napravio ovu "sliku" morao je vidjeti da tu ima još "razbojnika" vijećnika (kako ih autor slike naziva, a ne ja ),  Fatka Kulenović naprimjer, Ilda Alibegović, Mirsad Selmanović, Dževad Malkoč, pa ima doktora, direktora, političkih aktivista iz svih stranaka, jer čitam na portalu Krajina.ba kako samo iz SDA su dobili ta sredstva a autor tog članka  nije ili neće da vidi  ove vijećnike i aktiviste iz drugih partija/stranaka, neće da vidi nekoliko HVO udruga i pojedinaca iz drugih naroda itd itd

Mediji se okomili na ovu curu a druge ne vide ? Prozirno do bola, ili ABC portal dobio istu pomoć čini mi se dva puta, ne oglašava se, ćuti ?? 

Ima na spisku njih kojima možda nije trebalo to ali  više je onih kojima je ta pomoć zaista bila potrebna.

Nisam ničiji advokat, ali licemjeri pokušavaju napadati samo jedne a druge ne spominju, providan pokušaj blaćenja jednih ili prikupljanje jeftinih političkih poena za neke druge.

Edited by dobri duh
  • Upvote 2

Onaj ko je napravio ovu "sliku" morao je vidjeti da tu ima još "razbojnika" vijećnika (kako ih autor slike naziva, a ne ja ),  Fatka Kulenović naprimjer, Ilda Alibegović, Mirsad Selmanović, Dževad Malkoč, pa ima doktora, direktora, političkih aktivista iz svih stranaka, jer čitam na portalu Krajina.ba kako samo iz SDA su dobili ta sredstva a autor tog članka  nije ili neće da vidi  ove vijećnike i aktiviste iz drugih partija/stranaka, neće da vidi nekoliko HVO udruga i pojedinaca iz drugih naroda itd itd

Mediji se okomili na ovu curu a druge ne vide ? Prozirno do bola, ili ABC portal dobio istu pomoć čini mi se dva puta, ne oglašava se, ćuti ?? 

Ima na spisku njih kojima možda nije trebalo to ali  više je onih kojima je ta pomoć zaista bila potrebna.

Nisam ničiji advokat, ali licemjeri pokušavaju napadati samo jedne a druge ne spominju, providan pokušaj blaćenja jednih ili prikupljanje jeftinih političkih poena za neke druge.

U pravu si tu ali ta imena koja si procitao u njenom odgovoru su malo starijeg datuma(nije bitno), zasto se tad nije ovo objavljivalo, da sebe opravda tako sto ce i druge da okrivi... i skrene tok...nema toga..

• Upvote 1
  • Downvote 1

Jesi li ti malo  popio, hajde polako pročitaj moj post, pa vidi ko koga napada , ili potraži prevodioca ako ne razumiješ bosanski jezik

Između ostalih prozivaš Ildu Alibegović koja novac vraća iako je djevojci izgorila kuća,a brat umro. Spisak je bruka i sramota Emdžada Galijaševića kao i Albina Muslića, davati naš novac ljudskim spodobama je krajnje bezobrazno od strane istih, pogotovo što su dobro znali kome daju,a još gore je što ni jedan iznos za lječenje ne prelazi 500KM. Ne znam čiji je veći bezobrazluk il Gradonačelnika ili spodoba ljudskih koja ne znaju šta će od para,ali daj 2000,3000KM kad mi se može. Kakva stoka možeš biti da nekom oboljelom od raka daš 250KM,a Vjećnici Šehić, djeci doktora,vjećnika hiljade i hiljade i još neko to opravdava. FUJ.

• Upvote 2
  • Downvote 1

Između ostalih prozivaš Ildu Alibegović koja novac vraća iako je djevojci izgorila kuća,a brat umro. Spisak je bruka i sramota Emdžada Galijaševića kao i Albina Muslića, davati naš novac ljudskim spodobama je krajnje bezobrazno od strane istih, pogotovo što su dobro znali kome daju,a još gore je što ni jedan iznos za lječenje ne prelazi 500KM. Ne znam čiji je veći bezobrazluk il Gradonačelnika ili spodoba ljudskih koja ne znaju šta će od para,ali daj 2000,3000KM kad mi se može. Kakva stoka možeš biti da nekom oboljelom od raka daš 250KM,a Vjećnici Šehić, djeci doktora,vjećnika hiljade i hiljade i još neko to opravdava. FUJ.

KOji je vama ....

Ne prozivam ja, nego portali koji su postavili spiskove, imate ispod njihovih vijesti komentare pa tamo komentarišite, prozivajte ove mangupe koji prave ovakve slike, svako od njih će naći neko opravdanje, ili prozovi sve ili nikoga, stajem u odbranu svih onih koji su opravdano došli do te pomoći a ne slažem se da pomoć dobije neko ko je zaposlen pa i muž ili supruga a dobije lovu za doktorat, magistarski i slično, 

Sutra će se javiti neko ko je dobio lovu za izdavanje knjige, dio nas će reći treba kulturu podržavati, dio nas će reći hebeš kulturu daj kruha, samo zlonamjerni love ovdje u mutnom i koriste priliku da napadaju druge, licemjerno, znam ja za Ildu, ali idiot koji je pravio sliku od svih tih vjećnika  prozvao jednog, licemjerno, zlonamjerno, sutra će neki idiot postaviti pitanje zašto se pare dale HVO ili  udruženjima ARBiH ?? 

Stručnjaci smo za napadanje drugih a opravdavanje drugih

• Upvote 1

Sve je to politika a političari su gube svih boja

Sve je to politika a političari su gube svih boja

Bravo Bihać, lešinari se sjate , ja napišem da kad već prozivaju da prozovu sve i onda po običaju opet napad na mene, kao da sam ja određivao ko će šta i koliko dobiti, 

• Upvote 1
  • Downvote 1

Ameldi pola familije u ratu i poslije bilo vani, nikad joj nije falilo i ne mogu vjerovati da neki misle kako se neke stvari neće saznati.

• Upvote 1
  • Downvote 1

Ja ne poznajem curu i nemam pojma ni ko je ni šta je.  Cura je dobila novac za svoje školiovanje što je svakako ulaganje u budućnost ove zemlje . (NAžalost ova zemlja ne koristi to jer su nam još uvjek na ključnim mjestima metuzalemi koji su jednom nogom u grobu) . Ne mogu reći da li joj treba to jer ako je samo vjećnica onda ne znam baš da joj  vjećnički paušal može biti dovolja. Kažem ne poznajem je, ako ima još neka primanja onda neka njoj ide na dušu.

Ali pogledajmo da na spisku ima recimo jedan Zlatan Čizmić koji je za doktorsku disertaciju dobio mislim 3000 KM , a on je isto zaposlenik na visokom položaju u Opštini Bihać i čoovjek koji će za koju godinu biti penzioner a ne neko ko bi trebao da doprinese razvoju našeg grada.

Pa sada mi više ne može pasti na pamet, ali recimo doktor za nekakvo putovanje, pa nekakve sanacije vikendica, Mirza Malkoč za snimanje spota (Kao da će grad od toga imati koristi), pa raznorazni za pisanje knjiga (svako se danas uhvatio pisanja)

Imali smo ove spiskove i kod prijašnjih načelnika. Isto se djelilo po babi i stričevima. Sramotno je i opštinsko vjeće treba napraviti kriterije po kojima će se djeliti ovaj novac a ne da ga  dobije neko  za ovakve stvari

• Upvote 1

Đe ovo studira kad su diplomski i magistarski preko 1000 KM. Na državnim univerzitetima ni jedan diplomski/magistarski ne prelaze 500KM bez obzira na status. Ovo sve kod Ganića i na Apeironu..

U pravu si tu ali ta imena koja si procitao u njenom odgovoru su malo starijeg datuma(nije bitno), zasto se tad nije ovo objavljivalo, da sebe opravda tako sto ce i druge da okrivi... i skrene tok...nema toga..

jel ti to smeta fatka kulenović ili osman handukuić, vijećnica sdp-a kojoj je muž doktor i oboje imaju  hrpu para, nije bitno je li dobila lovu jučer ili prije godinu dvije, a najveći jastreb sdp-a osman kad dobije lovu i njemu slični pravdaš da siu eto ranije dobili ??????????

emdžo je car, daje svima a onda  ga zbog toga napadaju bolesni jastrebovi, od kad je HVO  član sda ???? kakvih idiotskih komentara  ima , Bogu za zaplakati

• Downvote 1

Prenosimo Vam mail Ilde Alibegović, kao reakciju na neistine koje kruže u nehomanom dijelu društva našeg grada:

I još jedna skandalozna priča, koja je ostavljena za kraj i naravno u duhu transparentnosti, o kojoj svi pričamo ovih dana, treba čovjek krenuti od sebe. Uslijedit će jedno objašnjenje, a možda i neka nova portal priča, sa tim da mi to ne smeta, jer mediji i trebaju objavljivati istinu, ali potpunu. Ovogodišnji spisak tekuće rezerve izazvao je razne reakcije, a na prošlogodišnjim spiskovima iste, nalazilo se i moje ime - isto tako javno i neskriveno.

Šest bitnih razlika između mene i ostalih moguće neopravdanih slučajeva jesu:

• moja reakcija, uopšte mi ne smeta da se o tome priča jer je istina.
  • moj razlog, nažalost najužasniji razlog u mom životu ikad.
  • u mom slučaju radi se o pozajmici jer je gospodinu Toromanoviću, savjetniku gradonačelnika, rečeno da obustavi moju paušalu dok se sve ne vrati, a to će biti puno prije kraja moga mandata. Ja sam tako htjela, dato mi je nepovratno, ali će biti vraćeno 100%.
  • moja financijska situacija, uključujući mene lično, u mojoj porodici niko ne radi.
  • sredstva nisam tražila, niti predala ikakav zahtjev, bila su mi data od strane vlasti, kao kolegijalna podrška.
  • u isto vrijeme ostala sam bez posla jer sam bila radila u Kulturnom centru.

Bez puno muke, osim one emotivne, dirnut ću u bolne rane, ne rane mog finansijskog stanja, jer ja se poštenog siromaštva ne stidim, već moje itekako prisutne boli za rođenim bratom.
Prošle godine, u mom domu se desio požar, gdje je moj mlađi brat, već teško bolestan prije toga, zadobio teške povrede, smrtonosne nažalost...

Sedmica dana liječenja u Sarajevu nije bila uspješna i otac koji je ležao u bolnici čekajući da svoju kožu donira mom bratu, dočekao je njegovu smrt. Troškovi štete od požara i nažalost te kobne troškove dženaze te liječenja, moja porodica nije mogla podnijeti. Vlastima hvala što su mi sami dali podršku tada, iako je nisam tražila, koju namjeravam vratiti i jedva čekam da se odužim i ne nosim takav teret jer ako zbog ničega gore navedenog, a onda zbog duga kojeg je moj otac ostavio ovoj domovini, a to je da je kao invalid branio našu domovinu, na prvoj liniji, od Autonomije do Grabeža, barem zbog toga, trebate moju bol ostaviti na miru i za nju imati razumijevanje.

Sve ovo, ukoliko za to bude potrebe, ću rado reći i na sjednici Gradskog vijeća.

Hvala.

http://kus.ba/clanak.php?news_id=17179&category_id=7

• Upvote 1
  • Downvote 1

Prenosimo Vam mail Ilde Alibegović, kao reakciju na neistine koje kruže u nehomanom dijelu društva našeg grada:

@ dobri duh

Nisu forumasi krivi zbog toga što se pomoć dijeli licima koji veoma dobro finansijski stoje. Sad trebamo očekivati da se svako ponaosob koje je Amelda pobrojala oglasi i pravda. Nema potrebe. 

Zelim napomenuti da je jedina osoba nakon objave spiska pomoći za 2015.godinu koja je spomenula  Ildu je upravo i jedino gospođica Šehić Amelda, ako si pročitao njenu izjavu, a ako nisi prenijeću dijelove toga teksta, Ameldino "pranje" je dovelo da se i neki drugi ljudi osjećaju loše, pa tako i Ilda, bez obzira kojoj stranci svaka od njih pripadala.

dijelovi Ameldine izjave sa objavljenim novim spiskovima iz ranijih godina-otvori link 

DIO I

"Tri godine okupirana sam sama sobom, svojom karijerom, dužnostima i obavezama pa nikada nisam imala vremena javno pisati o tim ljudima niti bilo koga od njih vrijeđati. Nisam tip čovjeka koji tako nastupa. Znate kako kažu, pogledaj prvo da li su tvoje ruke čiste pa onda upiri prstom u drugu osobu. Upravo ti ljudi pa i mnogi vijećnici besramno upiru prstom u mene.

Jedan takav slučaj jeste i gradska vijećnica Ilda Alibegović koja je tražila i dobila novčana sredstva u više navrata i to: 840 KM za nabavku ogrijevnog drveta i 2000 KM za renoviranje stambenog objekta. Prima isti paušal kao i ostali vijećnici a u tom periodu je bila zaposlena u KC-u Bihać. Žao mi je ako je ta ista osoba u lošoj situaciji ali kada uzmemo u obzir sve činjenice, ima porodica koje su u goroj i težoj situaciji.

Nisam tražila za renoviranje stambenih objekata već sam tražila stipendiju odnosno vid podrške za izradu magistarskog rada. Renoviranjem kuće ne pridonosimo zajednici i društvu dok ulaganjem u obrazovanje to itekako činimo."

DIO II

"Ili pravo gubim zbog toga što se zovem Amelda, vijećnica sam ili zbog toga što nosim markiranu odjeću?"kraj citata

Nadam se da  valjda svako od nas može uočiti razliku između ova dva obraćanja

Edited by katarina
  • Upvote 1