Jump to content
FORUM
Sign in to follow this  
Ammar

Cijene goriva

Recommended Posts

IMG_20181012_154820.thumb.jpg.93281445fbfc5ef2880d5d5eb6de6c7f.jpg

Sve poskupljuje, a plate ostaju iste ili niže...Kažu po uzoru na Njemačku, može ali nam onda dajte i plate po uzoru na Njemačku i svima dobro .

Edited by Ammar
  • Thanks 1

Svugdje je gorivo poskupilo, kazu u zadnje 4 godine najskuplji barel, 

Sto se tice cijene u BiH davno je bila preskupa

• Upvote 1

2 hours ago, Ammar said:

Sve poskupljuje, a plate ostaju iste ili niže...Kažu po uzoru na Njemačku, može ali nam onda dajte i plate po uzoru na Njemačku i svima dobro .

Gledajuci kakve makine se voze po Bihacu, ne bih rekao da ce vecina vozaca to na bilo koji nacin osjetiti.😎

• Like 1

Mislim da to nema baš veze sa našom politikom jer  od 2015- te godine eksponencijalno raste cijena goriva, a sad sa sankcijama Iranu će vjerovatno postati mnogo gore još

https://markets.businessinsider.com/commodities/oil-price?type=wti

Što se plate tiče, država bi trebala povećavati plate srazmjerno inflaciji  ( oko 2% godišnje ) međutim, pare kojih ima u paralelnoj kriminalnoj državi koja je u Bosni.

Žalosno je što Bosna ima jako malo stanovnika i uopšte nije veliki problem dići standard života. 

• Upvote 1

17 hours ago, Ammar said:

Sve poskupljuje ne samo gorivo.Pa digli su nam cijene ogrijeva,odmah nakon toga pilači i cjepači drva udvostručili su svoje cijene.Ja sam računao da mi se isplatnije ove zime grijati na struju.I dosta građana je to zaključilo.Sad je očekivati i da se poveća cijena struje.Sve je skuplje jedino goli život građanina na USK postaje sve jeftiniji

17 minutes ago, Grunf said:

Sve poskupljuje ne samo gorivo.Pa digli su nam cijene ogrijeva,odmah nakon toga pilači i cjepači drva udvostručili su svoje cijene.Ja sam računao da mi se isplatnije ove zime grijati na struju.I dosta građana je to zaključilo.Sad je očekivati i da se poveća cijena struje.Sve je skuplje jedino goli život građanina na USK postaje sve jeftiniji

Čuo sam da je čak cijena po metru drva skočila  i do 120-150 KM, a de šta ćemo... Imamo vlast koja šuti, MUP koji apeluje, ilegalne migrante koji dolaze, cijene koje rastu, omladinu koja odlazi i narod koji trpi. 

On 12. 10. 2018. at 16:21, Ammar said:

Sve je narod kriv. Vjeruj da stave sutra 3 KM litra. Narod ne bi reagirao osim na fb i forumima. 3 dana bi se pricalo a uz kafu kukalo.

narod je umoran od svega, znaju nakon onih silnih protesta da nista nisu napravili osim sto su popusili kazne i sudove. Zato nece ni da se dignu za migrante...

• Like 1

30 minutes ago, RiDaM said:

images.jpg

haha dobra dobra

Nevjerovatno je da je od FBIH , Rs dobila 350 miliona maraka više nego što zaslužuje od akciza. I to će tako biti u narednih 10 godina koliko će i trajati akcize na gorivo. Znači haman 4 milijarde maraka ćemo pokloniti njima i njihovom predsjedniku koji mrze sve bosansko .

PORAŽAVAJUĆE JE... pogotovo kad vidimo koliko država ne stoji iza građana i kako neće da podrži nikog našeg da krene privatnim biznisom. Makar sa 50 ili 100 hiljada maraka.

Para ima ali vidimo gdje i kako završavaju.

• Upvote 1

1 hour ago, Hræzlyr said:

Nevjerovatno je da je od FBIH , Rs dobila 350 miliona maraka više nego što zaslužuje od akciza. I to će tako biti u narednih 10 godina koliko će i trajati akcize na gorivo. Znači haman 4 milijarde maraka ćemo pokloniti njima i njihovom predsjedniku koji mrze sve bosansko .

PORAŽAVAJUĆE JE... pogotovo kad vidimo koliko država ne stoji iza građana i kako neće da podrži nikog našeg da krene privatnim biznisom. Makar sa 50 ili 100 hiljada maraka.

Para ima ali vidimo gdje i kako završavaju.

Razumijem potpuno o cemu govoris. O nepravdi reciprociteta medjutim, shvatas li, na svom primjeru, koliko su uspjeli podijeliti nasu drzavu u glavama gradjana. RS je u BiH, te pare ostaju u BiH, nismo ih poklonili drugoj drzavi. Svaki kilometar puta ili autoputa izgradjen u RS-u (ukoliko se konacno pocnu te pare u tu namjenu koristiti) je novi kilometar u BiH. Mislim da to treba tako gledati.

Edited by Vywegh
  • Upvote 2

4 hours ago, Vywegh said:

Razumijem potpuno o cemu govoris. O nepravdi reciprociteta medjutim, shvatas li, na svom primjeru, koliko su uspjeli podijeliti nasu drzavu u glavama gradjana. RS je u BiH, te pare ostaju u BiH, nismo ih poklonili drugoj drzavi. Svaki kilometar puta ili autoputa izgradjen u RS-u (ukoliko se konacno pocnu te pare u tu namjenu koristiti) je novi kilometar u BiH. Mislim da to treba tako gledati.

Sa ovom vladom na čelu rs samo smo novčano podržali separatizam.

O našem  neprihvatanju realnosti sam već pisao. Teško je ljudima prihvatiti da toliki broj ljudi mrzi ovu zemlju, međutim tako je. Mislimo mi, ako popuštamo i dalje da će nas prihvatiti.

Imaj na umu da ni Bosanski jezik ne žele prihvatiti niti dopustiti povratnicima da ga uče !

Tu administrativnu jedinicu je trabalo izmoriti i satrati ekonomski dok se malo ne disciplinuju i ne promjenu odnos prema državi, a ne ovako da im se produžava životi čak podržava parama našeg siromašnog naroda.

Eno, provocira kad god stigne, Kusturica Nemanja ulazi kao savjetnik u predsjedništvo.

Edited by Hræzlyr
  • Upvote 1

Odlaskom sve većeg broja mladih iz BiH, gotovo svi univerziteti u zemlji imaju problema sa ispunjavanjem upisnih kvota. Situacija sa Univerzitetom u Bihaću utoliko je gora, jer je Unsko-sanski kanton najviše zahvaćen ovim negativnim trendom. No, to nisu jedini problemi Univerziteta, na kojem su se prije dvije godine članovi Senata pobunili, smijenili rektora Mirsada Veladžića te ušli u tužbe i protiv Ministarstva obrazovanja.

Zato će naše vlasti da nam ilegalne krimigrante smjeste u naše avlije. Katastrofa, ovo je problematika kojom bi se naš grad trebao baviti, a ne smještajem ilegalnih krimigranata. 

https://usn.co.ba/usn-novosti/bihac/tone-pravni-fakultet-u-bihacu-a-tone-i-drzava/125581/

• Like 1

2 hours ago, Ammar said:

Odlaskom sve većeg broja mladih iz BiH, gotovo svi univerziteti u zemlji imaju problema sa ispunjavanjem upisnih kvota. Situacija sa Univerzitetom u Bihaću utoliko je gora, jer je Unsko-sanski kanton najviše zahvaćen ovim negativnim trendom. No, to nisu jedini problemi Univerziteta, na kojem su se prije dvije godine članovi Senata pobunili, smijenili rektora Mirsada Veladžića te ušli u tužbe i protiv Ministarstva obrazovanja.

Zato će naše vlasti da nam ilegalne krimigrante smjeste u naše avlije. Katastrofa, ovo je problematika kojom bi se naš grad trebao baviti, a ne smještajem ilegalnih krimigranata. 

https://usn.co.ba/usn-novosti/bihac/tone-pravni-fakultet-u-bihacu-a-tone-i-drzava/125581/

Problem fakulteta UNBI je taj što imaju profesore koji su u jednu ruku totalno nezainteresirani. Čast pojedincima, ali vidimo profesore koji nastavu odgađaju tek tako, a kasnije i vikendom se nadoknadi, opet kažem, čast pojedinim i profesorima i fakultetima. Profesori, a i fakulteti, kao da nemaju na umu da je UNBI među najskupljim fakultetima, a šta se dobije na kraju svega? Nepoštovanje studenata, gledanje kako da se izvuče neka korist, itd. Ali ipak, to smo mi. Takav narod. Zbog toga i veliki broj studenata odlazi u Sarajevo, Tuzlu ili Sloveniju, odnosno neku rugu zemlju EU. Studij u Sloveniji za redovne studente iz BiH je oko 30 eura (plaćanje godine) u Bihaću, prva godina 200 KM plus ostale gluposti, tako da sve ispadne nekih, 300 KM. Ali eto... 

Kakvi su planovi ocel ove cjene ici jos gore ili sta :) mislim da je isplatnije pjehe ici nego davati novac na gorivo... jel vam fino politicari sada jeste sretni ?

• Upvote 1