Jump to content
FORUM
Sign in to follow this  
1260

Želim bolji Bihać

Recommended Posts

Otvaram ovu temu s ciljem da u njoj pišemo svoje prijedloge sugestije, kritike i sve ostalo što bi nadležni u gradu trebali da urade. Nadam se da će i forumaši aktivno učestvovati ali i da će gradske službe posjećivati ovu temu i iz nje možda i saznati za neke stvari koje nisu znali.

• Upvote 4

svaka čast za temu. ja bih npr. uveo strožije kazne za ove pilere jer im očito ništa ne znači ni kad udare nekog.

• Upvote 1
  • Downvote 1

Ne trebaju strožije kazne, nego da se počnu primjenjivati  i postojeće... Džaba kazne i zakoni ako se ne sprovode...

Malo Komrad treba pretresti. Pa dok se oni ponašaju kao policija u Jugoslaviji, nema nam pomoći... Pa strašno je šta rade od ljudi. Vozaju se sa 20 kedija po gradu i samo ganjaju sirotinju da ušićare koju marku. Ali što najgore, te pare se ne koriste za razvoj preduzeća ili razvoj grada, već za plate velike administracije u Komradu. Ne želim da sad neko politički to sada veže krivi su ovi ili oni... Jednostavno želim izraziti nezadovoljstvo na stanje. To je jedna od stvari, a mnogo ih ima... svi vi mnogo primjera imate, pa budite slobodni podijeliti sa drugima. Otvoreno!

• Upvote 2

Evo od mene par stvari:

- Ne radi pola rasvjete u Aleji
- Ne radi rasvjeta na mušanovića mostu
- Ne radi gradski sat

• Like 1

Šta je sa putem u Bakšaišu ? - Čudi me da se mještani već nisu digli. Onuda ni terenci ne mogu proći.

Stavljaju asfalt dio po dio :)  Danas je asfaltirano 800 metara.Kažu da bi ttrebali završiti i Hatinac i Bakšaiš do polovine augusta

Trebala bi policija malo cesce na korzo zalutati zato sto se od biciklista i skuterasa vise ne moze normalno hodati. Ne smijes dijete samo minute ostaviti zbog njih.  

• Upvote 1

Puno bi se toga trebalo promijeniti - uraditi

Što se tiče samog grada, nasprem drugih gradova mi smo Ok, ali ima tu prioriteta još koji se moraju uraditi. Bihać nema sređeno kupalište, i ako postoje projekti.

Što se tiče samog grada, nasprem drugih gradova mi smo Ok, ali ima tu prioriteta još koji se moraju uraditi. Bihać nema sređeno kupalište, i ako postoje projekti.

Zar se mora kupati na kupalistu, haha

Treba otjerati one narkomancine iz Zenice ili odakle su vec dosli. Neku noc sa pijeska ljudi idu kao epilepticari, jos fali da se u toku dana necije dijete nabode na iglu.

I da ne govorim o dernjavi i rugliranju po parku sa nasim domacim klosarima.

• Upvote 1

Gradu treba javni gradski prijevoz tako bi manje ljudi koristilo vlastite automobile.

Gradu treba prava taxi sluzba koja ce raditi casno i posteno po pravilniku a ne kao sada lopovski i krajnje neprofesionalno.

prije par godina cekao sam tetku na autobusnos stanici i u jednom trenutku sam ugledao iznemoglu staricu koja je jedva hodala a bila je vrucina skoro 40 stepeni.

pitao sam je kuda ide kaze u Bolnicu vraca se iz Klinike i ja joj kazem da saceka da cu joj platiti taxi da je odveze jer ja nisam mogao 

i tako je bas i bilo odvodim staricu do prvog taxi-a kazem vozacu gdje treba  i reko da ti odmah platim kaze on 30 KM reko molim kaze 30 markica , nisam htio dalje ulaziti u diskusiju jer ne vrijedi sa takvima ali mi je bilo zao da postoje takvi ljudi koji bi pretjerano zaradili.

• Upvote 2

Gradu trebaju prije svega ljudi koji vole ovaj grad, koji su svoj život proveli ovde i koji znaju koje su mogućnosti Bihaća i znaju šta Bihaću treba, ali takvi ljudi nisu u politici tako da do daljnjega pecaj ribu Ahmete Šabo :)

• Upvote 3

Nama vise ni kazne ne pomazu, sto nas se vise kaznjava to smo gori. Sto god se u gradu novo napravi nadju se mangupi pa ostete, razvale, posaraju. Kroz centar grada mi je katastrofa za proci, lete igracke po zraku, biciklisti kao muhe bez glave, djecurlija jos gora, uhvate se lopte pa udri po centru, razjumijem, nema normalnog igralista u gradu eto prilike vlastima da uberu koji glas...usput jel se meni cini ili je manje lutalica po carsiji? 

Trebala bi policija malo cesce na korzo zalutati zato sto se od biciklista i skuterasa vise ne moze normalno hodati. Ne smijes dijete samo minute ostaviti zbog njih.  

Evo jedan jutrosnji fb status:

Odemo jutros biciklom u grad, da kupimo sebi Cvijet Srebrenice, došli u 11 kako je i najavljeno, nema sve prodano, bilo nam malo žao jer nismo sebi kupili, a opet drago jer se sve prodalo. I krenemo niz Korzo prema pošti kad policija nas zaustavi, kaže znate li zašto, mi onako zbunjeni gledamo, kaže zato što je ovo pješačka zona i nije dozvoljeno upravljanje vozilom (čuj vozilom), uglavnom to bi sve bilo OK da živimo u gradu u kojem imaju biciklističke staze, ali u ovom gradu svaki dan neki debil za volanom ubije jednog pješaka ili biciklistu...

• Upvote 1

Ne samo bicikla i skutere, ljeti pored Bondena je parkiraliste za motore, dole pored apoteke i za "velika auta" kao i kod kioska preko puta avlije cesto se proci ne moze koristi se parkplac, gdje je policija, vjerovatno jos uvijek u strajku ili imaju listu auta koja ne smiju dirati, na zalost istina naseg grada!

GBN - Grad Bez Nade

Ljudi su se drasticno promijenili, negativno.

Samo se prica o kermama, politici, visokom pritisku...

Ali neizbjezno, Tebra imas 100 eura a oficijalna valuta kerma!?!

• Upvote 3

Za bolji Bihać odgovorne osobe grada, kantona, bi trebale više uključivati građane u projekte, preko mjesnih zajednica ili na neki drugi način, vjerujem da ima pametnijih i jednostavnijih rješenja koje bi građani dali jer su i tako to njihovi projekti, njihova imovina i dr.. Nije baš pametno da se o važnim projektima ili odlukama odluči sa par ručica u vijeću ili skupštini i onda nema povratka. 

Po meni trg se sveo na dva metra možda i manje u jednom dijelu tamo pored općine i čavkunovića, mislim da su vlasnici kafica taj dio previše uzurpirali.

Da se ja pitam odmah bi zabranio rad svim kladionicama ili bi inspekcije svakih pet minuta vršile kontrolu nad istim. 

Vidim napravljeno 500m trotoara od benzinske Cavkunovic prema gradu, nemam nista protiv, ali smatram da veci broj pjesaka prema gradu ide kroz Privilicu i da bi u neko dogledno vrijeme trebalo nesto uraditi po tom pitanju...

Vidim napravljeno 500m trotoara od benzinske Cavkunovic prema gradu, nemam nista protiv, ali smatram da veci broj pjesaka prema gradu ide kroz Privilicu i da bi u neko dogledno vrijeme trebalo nesto uraditi po tom pitanju...

Ovdje je finansijer/investitor Ceste FBiH.

Ovdje je finansijer/investitor Ceste FBiH.

nema veze, oni se ''brinu'' za magistralne puteve, tema je ''Zelim bolji Bihac'' navodim primjer cime bi se grad trebao pozabaviti iz razloga sto tom ulicom svakodnevno prolazi na stotine pjesaka, koje ugrozavaju ''pileri''

vjerovatno se moglo iz onih 40mil KM ili eura nesto izdvojiti za ceste/trotoare koje su gradjanima korisnije...

Edited by TORO

Kad smo već kod trotara ulica Ceravačka brda od Unatransa prema bolnici) jedna od najprometnijih ulica nema ni trotoara ni  odvodnje oborinskih voda. Pravo je umjeće pješaka proći njom kada je suho a kada je kiša bolje je njom ne hodati. Da ne govorim o Šumaherima koji treniraju svoje bolide tom ulicom

• Upvote 3

http://www.biscani.net/mz-ruzica-nekad-nosioc-razvoja-danas-deponije-smeca/

Ružica..MZ

Tako lijepo ime .. a grozota

Ljudi moji,pa XXI je vjek  (dvadeset i prvo stoljeće)

Rješenje očigledno nije .. čišćenje ..ne možeš non-stop čistiti za pesinima.

Gdje je Komunalna inspekcija..da li postoji,šta radi.. ''slijepci''

Pod čijom je Ona nadležnošću ..??

** Komrad je reagirao u nekoliko navrata i to smeće odvozio, uklanjao divlje deponije**

Nije Komrad to uradio na svoju ruku-neko je izdao nalog da se to uradi ..!

Nije komrad to uradio besplatno-neko je to platio ..!

Rješenje je TUŽBA :

-Grad -> MZ

-MZ -> Grad

Ako je ''privatni posjed'' ..TUŽITI ''privatnika''

Ako je sudski proces u toku..TUŽITI .. sve stranke u sudskom postupku

Pod H I T N O ..!!!